
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 2.02 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 55mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 450MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-02G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 58MA 13.8 OHM SMD
FIXED IND 18NH 1.32A 70 MOHM SMD
FIXED IND 2.6UH 7.2A 10.9 MOHM
DC DC CONVERTER 28V 75W
FIXED IND 220NH 2.02A 55 MOHM TH
TELESCOPING RUBBER BUSHING FOR M
CONN RCPT FMALE 20P SILVER CRIMP