
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-4825 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 240mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.36Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 3750 |
Current price of IHSM4825RE471L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56NH 3A 20 MOHM TH
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH
FIXED IND 56UH 110MA 6.8 OHM SMD
FIPJACK, BRAIDED HOSE PET V0, NW
FIXED IND 470UH 320MA 3.36 OHM
DC DC CONVERTER 5.8V 100W
DC DC CONVERTER 5V 150W