
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 15 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HM-150EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 435MA 950 MOHM
FIXED IND 330NH 4.6A 23MOHM SMD
FIXED IND 100UH 3.3A 140 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
CONN HEADER SMD 72POS 2MM
CONN HEADER R/A 38POS 2.54MM
FIXED IND 15NH 600MA 130 MOHM