
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537-7 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 209 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 31mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-733K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 2.2A 40 MOHM TH
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 120UH 54.5MA 16 OHM TH
TE MINIATURE.13X13X2.2MM
IC ADC 12BIT SAR 10MSOP
FIXED IND
FIXED IND 120UH 209MA 3.3 OHM TH