
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 55 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MIL1812-105J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 950MA 171 MOHM
FIXED INDUCTOR 4UH 9.5A
FIXED IND 1.5UH 1.22A 270 MOHM
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 1MH 55MA 60 OHM SMD
KPSE 7C 7#20 PIN PLUG