
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 10.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 22mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.600" Dia (40.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.450" (36.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 | ||
| 112 |
Current price of IHB5BV121K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 620MA 950 MOHM
FIXED IND 22UH 202MA 2.5 OHM TH
FIXED IND
CAP CER 0805 3.3NF 100V C0G
FIXED IND 120UH 10.9A 22 MOHM TH
BATTERY HOLDER COIN 6.8MM SMD
DC DC CONVERTER 72V 200W