
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 75 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 32 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 21MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 108-183J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 1.04A 140 MOHM
FIXED IND 5.6UH 285MA 600 MOHM
FIXED INDUCTOR 2UH 14A
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD