
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 7.5 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm |
| Q @ Freq: | 41 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-7N5EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 830MA 220 MOHM
FIXED IND
FIXED IND 220UH 2.025A 162 MOHM
FIXED IND 680UH 120MA 9.2OHM SMD
CONN HEADER VERT 21POS 2MM
FIXED IND 7.5NH 1.3A 80 MOHM SMD
CONN HEADER R/A 8POS 2.54MM