
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 590 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 290mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.03Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474-33K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH SMD
FIXED IND
FIXED IND 10UH 321MA 1.4 OHM TH
USB MINI-B CONN BREAKOUT BOARD
IC ADC 12BIT PIPELINED 32LFCSP
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM