
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILS1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 71 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILS1812-824K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 3.9A 154 MOHM TH
FIXED IND 330NH 830MA 220 MOHM
FIXED IND 100UH 61MA 15.5 OHM TH
FUSE SQUARE 550A 700VAC RECT
FIXED IND 820UH 71MA 40 OHM SMD
FIXED IND 680NH 410MA 600 MOHM
CONN PLUG HSNG FMALE 5POS INLINE