
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 511R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1.1 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 730 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 420mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 190MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 511R-22J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 3A 198OHM SMD
FIXED IND 8.2UH 530MA 216 MOHM
FIXED IND
CONN HEADER VERT 5POS
CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
FIXED IND 1.1UH 730MA 420 MOHM
CAP ALUM POLY 120UF 20% 2V SMD