
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 680 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 320mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 770mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474-32K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 10UH 258MA 1.7 OHM SMD
FIXED IND 5.6UH 69MA 3.3 OHM
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35
FIXED IND 390UH 680MA 770 MOHM
CONTACT SOCKET 16-20AWG CRIMP