
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDH50D48 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 275mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.59Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDH50D48NP-471KC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 9.6A 16.5MOHM SM
FIXED IND 250NH 120MA 3.55 OHM
FIXED IND 680NH 1.72A 73 MOHM TH
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AB
DC DC CONVERTER 15V 3.5W
FIXED IND 470UH 270MA 2.59 OHM
FIXED IND 220NH 550MA 330 MOHM