
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 20mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 60MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 7345 |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 744777002 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 385MA 650 MOHM
FIXED IND 100NH 80MA 7 OHM SMD
FIXED IND 150UH 134MA 6.8 OHM
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD
CONN HEADER SMD 44POS 2.54MM
FIXED IND 470UH 100MA 24.7 OHM
FIXED IND 2.2UH 6A 20 MOHM SMD