
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 8.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.8A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832PJ1R2L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 81.6UH 800MA 463 MOHM
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH
FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM
FIXED IND 2.2UH 8A 23.5 MOHM SMD
CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
CONN RCPT 56POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 1.2UH 8.8A 12 MOHM SMD