
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 28 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 72Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-92KM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 50NH 40A 0.6 MOHM SMD
FIXED IND 33MH 113MA 3.5 OHM TH
FIXED IND 100NH 100MA 2.52 OHM
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 39POS 2.54MM
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
D-621-0035