
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 24 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 170 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-46JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 153MA 8.8 OHM SMD
FIXED IND 750NH 900MA 220 MOHM
FIXED IND 4.7MH 103MA 37 OHM SMD
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER VERT 14POS 1.27MM
FIXED IND 24UH 170MA 2.6 OHM TH
CONN PLG HSG FMALE 3POS INLINE