
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 519 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 389mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-103J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 1.2A 70 MOHM TH
FIXED IND 68UH 10.5A 27.4 MOHM
FIXED IND 47NH 820MA 145 MOHM
FIXED IND 27UH 5MA 1.15 OHM SMD
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD
DC REACTOR 30 KW 200V