
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 10 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 890 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 95mOhm Max |
| Q @ Freq: | 42 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090R-100J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 815MA 170 MOHM
FIXED IND 180NH 580MA 300 MOHM
FIXED IND 47UH 275MA 3.7 OHM TH
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
FIXED IND 10NH 890MA 95 MOHM SMD
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT