
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1840R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 455 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 42MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1840R-30F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2MH 1.1A 1.95 OHM TH
FIXED IND
FIXED IND 12UH 3.3A 44 MOHM TH
TVS DIODE 5V 9.2V DO204AC
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 250.0000MHZ HCMOS
FIXED IND 10UH 455MA 600 MOHM TH