
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PMI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 106.25mOhm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 74479889210 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 510UH 124MA 11.6 OHM
FIXED IND 33UH 1.4A 105 MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 3.84A 24 MOHM TH
FIXED IND 1UH 106.25M OHM 1008
SWITCH ROTARY DP3T NONSHORTING
CRIMPER INSULATION O PREMIUM
CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP