
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.84 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 44mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474-16K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 600MA 960 MOHM TH
FIXED IND 18UH 130MA 4.5 OHM SMD
FIXED IND
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 18UH 2.84A 44 MOHM TH
N-MALE (PLUG), SOLDER-ON-PIN, IN