
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL93XX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6 µH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 3.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 27mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.410" W (10.41mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of PL9306T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.6UH 5.2A 17.1 MOHM
FIXED IND 24UH 135MA 3.5 OHM TH
FIXED IND 1.2UH 500MA 600 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 6UH 3.7A 27 MOHM SMD
JAM NUT RECEPTACLE
CONN PLUG MALE 3P SILV SLDR CUP