
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CLH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | - |
| Current Rating (Amps): | 1.05 A |
| Current - Saturation (Isat): | 800mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PE-0603CLHR47STS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD
FIXED IND 220UH 130MA 6.5 OHM TH
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM
IC ADC 8BIT FLASH 24SOIC
FIXED IND 470NH 1.05A 130 MOHM
KINEFLEX-H-1-532-0.7-0.7-0
SCOPEMETER 100MHZ COLOR MED UNV