3483R-220M
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 1MA 150 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
3483R-220M PDF
Type Description
Series:3483R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1 mA
Current - Saturation (Isat):1mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)