MND-06CZI3R3M-XB-RU
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 20.81 MOHM
DataSheet
MND-06CZI3R3M-XB-RU PDF
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20.81mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.258" L x 0.250" W (6.56mm x 6.36mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)