
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 22 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 640 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 99mOhm |
| Q @ Freq: | 42 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.043" W (1.80mm x 1.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HC-220EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7MH 140MA 8.54 OHM
FIXED IND 220UH 70MA 28 OHM SMD
FIXED IND 540NH 1.3A 94 MOHM SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
CONN SOCKET 84POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 5V 20W
FIXED IND 22NH 640MA 99 MOHM SMD