
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4494 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 mH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 280 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 16mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 100 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 750kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.450" L x 0.390" W (11.43mm x 9.91mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.235" (5.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 4494-395 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 120MA 2.3OHM SMD
FIXED IND 15MH 48MA 157 OHM SMD
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
CRYSTAL 24.5760MHZ 19PF SMD
CONN HEADER SMD 6POS 2MM
FIXED IND 3.9MH 280MA 1.7 OHM
CONN PLUG HSNG MALE 4POS INLINE