
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 88 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 27mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 31 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925R-124H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 550MA 844 MOHM
FIXED IND 68NH 823MA 180 MOHM
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 1.0000GHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
FIXED IND 120UH 88MA 5.8 OHM TH