
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCB1175 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 300 nH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 37 A |
| Current - Saturation (Isat): | 34A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.47mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.433" L x 0.283" W (11.00mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.283" (7.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCB1175-301H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.6UH 17A 1.8 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM
FIXED IND 39UH 205MA 1.93 OHM TH
DC DC CONVERTER 5V 1W
FIXED IND 300NH 37A 0.47MOHM SMD
CONN PLUG FMALE 37POS CRIMP
CONN PLUG FMALE 5P SILVER CRIMP