
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 750mOhm Max |
| Q @ Freq: | 34 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of C0603C-100NJ1T1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 1A 180 MOHM SMD
FIXED IND 27UH 500MA 1.19 OHM TH
FIXED INDUCTOR 180NH 56A
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
FIXED IND 100NH 300MA 750 MOHM
FIXED IND 3.3UH 18.5A 2.9 MOHM