
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 650 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 630mOhm |
| Q @ Freq: | 60 @ 350MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 950MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1008CS-121EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 1.195A 86 MOHM
FIXED IND 680NH 1.67A 44 MOHM
FIXED IND 220UH 2.5A 150 MOHM TH
FIXED IND 68UH 10A 23 MOHM TH
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 120NH 650MA 630 MOHM
FRONT COVER FOR NA40-20(H)