
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3094R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 115 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 22MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 3094R-153HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 210MA 1.1 OHM
FIXED IND 39NH 1.255A 80 MOHM
FIXED IND 659.4UH 270MA 4.15 OHM
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD
D-SUB WATERPROOFED PLASTIC BACKS
CONN 7/16 DIN RCPT STR 50 OHM