
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 59 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 59mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 13Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925-823J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 740MA 1.96 OHM
FIXED IND 68UH 58MA 13.8 OHM SMD
FIXED IND 1UH 1.05A 250 MOHM TH
FIXED IND 1.6UH 2.1A 39 MOHM SMD
TVS DIODE 6.5V 11.2V DO214AB
DC DC CONVERTER 15V 75W
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM TH