
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 240 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 115 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-94G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 1.03A 108 MOHM
FIXED IND 6.8UH 4.7A 48MOHM SMD
FIXED INDUCTOR 120NH 67A
TVS DIODE 120V 203.7V P600
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
FIXED IND 240UH 115MA 7.8 OHM TH