
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH104 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.55Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.386" L x 0.350" W (9.80mm x 8.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDRH104NP-391MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 600MA 140 MOHM
FIXED IND 100UH 1.1A 208 MOHM TH
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
CONN SOCKET 17POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 5V 400W
FIXED IND 390UH 390MA 1.55 OHM
CONN DIRECT TO CABLE STR EDGEMNT