
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 750 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | 102 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 280MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 4379-391HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 200MA 3.648 OHM
FIXED IND 220NH 550MA 330 MOHM
FIXED IND 56UH 213MA 2.7 OHM SMD
FIXED IND 10UH 1.3A 41 MOHM TH
CONN HEADER VERT 64POS 1.27MM
FIXED IND 15MH 250MA 10.7 OHM TH
FIXED IND 390NH 750MA 50 MOHM