
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1330 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 61 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1330-72F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 49MA 20 OHM TH
FIXED IND 33UH 450MA 1.5 OHM TH
FIXED IND
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
RES SMD 8.06 OHM 1% 1/4W 1206
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM SMD