
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SD6020 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.99 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 36mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2600 |
Current price of SD6020-2R2-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22MH 100MA 13 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 170MA 1.6 OHM
FIXED IND 22UH 230MA 2.2 OHM TH
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
NYLON PLASTIC CABINET U-HANDLE
FIXED IND 1.99UH 4.2A 36 MOHM