
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 34 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090R-391F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 1.19A 69 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 365MA 3.25 OHM TH
FIXED IND 560NH 590MA 278 MOHM
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 2.7UH 89MA 2 OHM
FIXED IND 390NH 500MA 300 MOHM