
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 25 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 71Ohm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-90K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 210NH 200MA 2.06 OHM
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
FIXED IND 15UH 1.5A 150 MOHM SMD
VARISTOR 40KA MODULE
CONN RCPT 40POS 0.079 GOLD SMD
FIXED IND 560UH 25MA 71 OHM SMD
125LVPECLX1,100LVCMOSX1,100LVPEC