
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 105R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 185 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 57MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 105R-392H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 370MA 1.75 OHM SMD
FIXED IND
FIXED IND 10NH 3A 20 MOHM TH
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM
RELAY TIME DELAY COMMERCIAL 2100