
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 6.2 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-6N2EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 435MA 520 MOHM
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD
FIXED IND 360NH 915MA 150 MOHM
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 6.2NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 150UH 5.5A 64 MOHM TH
DIODE ZENER