
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SHB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 44 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 30 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | - |
| DC Resistance (DCR): | 7mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.362" Dia (60.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.299" (33.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 45 |
Current price of SHB-30-20V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 157MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 15UH 8.5A 22 MOHM TH
FIXED IND
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM
FIXED IND 44UH 30A 7 MOHM TH
TERM BLOCK HDR 28POS 5.08MM