
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL92XX |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 870 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 960mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 497mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of PL9223NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 545MA 420 MOHM
FIXED IND 15UH 250MA 1.235 OHM
FIXED IND 6.2UH 455MA 470 MOHM
FIXED IND 180UH 870MA 497 MOHM
SWITCH ROTARY 3POS 350MA 125V
CONN PLUG MALE 21POS GOLD CRIMP
OC-PMC-AT-PA-S-F-S