
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-4040ED-5A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 75 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.74 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.51A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 214.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.53MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 4040 |
| Size / Dimension: | 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of IHLP4040EDER750M5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 70MA 13.8 OHM SMD
FIXED IND 56UH 1.65A 130 MOHM TH
FIXED IND 100NH 1.49A 90 MOHM
TAPE DBL COATED CLR 5.67"X 60YDS
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
FIXED IND 75UH 2.74A 214.2 MOHM
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD