
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTHF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Molybdenum Permalloy(MPP) |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.68 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 95mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 1.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.850" Dia x 0.400" W (21.59mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PTHF150-121 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 100NH 2.9A 25 MOHM TH
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM
INDUSTRY 14
FIXED IND 150UH 2.68A 95 MOHM TH
XTAL OSC XO 31.2500MHZ LVPECL
PROTECTIVE SHEET PACK OF 10