
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P160 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.797 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.231A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 38mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of P160-471KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD
FIXED IND 18UH 460MA 1.4 OHM TH
FIXED IND
FIXED IND 1MH 55MA 32 OHM SMD
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
FIXED IND 470NH 1.797A 38 MOHM
LED XLAMP WHITE 0606