
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-3825 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 4.27 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.22A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 22mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM3825PJ1R8L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 1.27A 60 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 580MA 300 MOHM
FIXED IND 330UH 600MA 1.02 OHM
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
FIXED IND 1.8UH 4.27A 22 MOHM
15G 1.5" HP SERIES TIP ID .052"