
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 11 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 86mOhm |
| Q @ Freq: | 31 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-110EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 160MA 4.5 OHM
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM SMD
FIXED IND 180UH 500MA 700MOHM SM
CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD SMD
RF DUPLEXER 9SMD NO LEAD
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD